Lekarz od chorób serca - dbam o siebie

holter cieszyn

Chcąc zachować długą witalność i zdrowie

Chcąc zachować długą witalność i zdrowie, jednym z najważniejszych aspektów jest zadbanie o nasze serce.
W Polsce choroby związane ze złą pracą serca z roku na rok występują w coraz większej liczbie.
Co jednak zr

Lekarz od chorób serca - dbam o siebie holter cieszyn
obić, by dowiedzieć się, w jakim stanie jest nasze serce? Po pierwsze należy skonsultować się z najbliższą placówką medyczną. W niej lekarz kardiolog określi poprzez badania stan naszego zdrowia. EKG jest standardowym badaniem serca, które monitoruje ilość jego uderzeń na minutę, ponadto dzięki temu badaniu lekarze są w stanie wykryć na wczesnym etapie różne choroby serca.
W wypadku gdy w badaniach pojawi się coś niepokojącego, powinniśmy jak najszybciej rozpocząć leczenie.
Poza tradycyjnymi lekami dobrze jest zmienić swoje codzienne nawyki. Pierwszą rzeczą powinno być ograniczenie do minimum spożywania artykułów zawierających duże ilości soli i cukru. Produkty te negatywnie wpływają na pracę serca.
Innym rozwiązaniem jest zwiększenie naszej aktywności fizycznej. Dobrym pomysłem są tutaj długie spacery, czy biegi po parku. Poprzez wysiłek fizyczny zwiększymy objętość serca oraz ilość krwi, jaką jest ono w stanie przepompować. Ponadto dotlenimy nasz cały organizm, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.
Choroby serca z roku na rok są coraz częstsze. Dlatego rozsądnie jest wdrożyć do swojego życia zdrowe nawyki żywieniowe, jak i zwiększyć aktywność na świeżym powietrzu. Za sprawą tych kilku rozwiązań będziemy w stanie cieszyć się zdrowiem przez wiele kolejnych lat.


Czasem jednak nawet to może nie

Dzisiejszy świat jest niewątpliwie pełen stresorów. Są to różnego typu bodźce o charakterze dystrakcyjnym, czyli rozpraszającym. W takich właśnie warunkach coraz częściej pojawiają się choroby serca. Mamy ich wiele różnych rodzajów. Począwszy od pierwotnych wad mięśnia sercowego, poprzez nieprawidłowości na poziomie komórkowym, oraz licznie reprezentowane arytmiczne zaburzenia pracy serca.
Lekarzem zajmującym się tymi problemami zdrowotnymi jest kardiolog. Istnieje wiele rozmaitych badań, pozwalających stwierdzić w jakim stanie jest mięsień serca. Najbardziej popularne jest oczywiście ekg. Badanie to pozwala na ocenę czynności mięśnia.
W tym miejscu warto sobie zadać pytanie, co jeszcze oprócz stresorów przyczynia się do coraz powszechniejszego pojawiania się chorób układu krążenia? Mimo upływu lat i wielu kampanii antynikotynowych, nadal wiele osób pali. Powoduje to upośledzenie czynności układu oddechowego. To z kolei doprowadza do nierzadko przewlekłego niedotlenienia serca. Ponadto palenie sprzyja wzrostowi poziomu krzepliwości krwi. Przez to pojawiają się coraz to nowe ogniska zakrzepowe. Skrzepy krwi blokują dostęp, doprowadzając niestety do zawałów. Jak więc widać konsekwencje są bardzo poważne. Do istotnych czynników profilaktyki należą umiarkowana aktywność fizyczna, zbilansowana dieta oraz unikanie papierosów i stresorów. Czasem jednak nawet to może nie wystarczyć. Jeśli coś zatem niepokoi nas w stanie zdrowia, warto udać się na kompleksowe badania okresowe, a także zasięgnąć porady medycznej.


Jedną z powszechniejszych kategorii schorzeń wynikających

W dzisiejszych czasach występuję coraz więcej czynników negatywnie wpływających na nasze zdrowie. Większa ilość zanieczyszczeń powietrza; szybki, często bardzo stresujący tryb życia; niezdrowa, pełna konserwantów żywność; uzależnienie od papierosów - wszystko to przyczynia się do różnego rodzaju chorób. Jedną z powszechniejszych kategorii schorzeń wynikających z tych czynników są choroby serca. Ponieważ serce jest jednym z najważniejszych narządów znajdujących się w naszym ciele - rozprowadza ono krew, dostarczając tlen i składniki odżywcze do innych narządów i tkanek, wszelkie zmiany w jego pracy i schorzenia z nim związane należy traktować bardzo poważnie. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na objawy takie jak: ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, obrzęki lub omdlenia - wszystkie mogą wskazywać na nieprawidłowości w pracy serca. Jeśli odczuwamy jakiekolwiek z tych objawów, warto zastanowić się nad wizytą u kardiologa. Lekarz ten z pewnością rozwieje nasze wątpliwości co do tego, czy występujące u nas objawy są poważne, skontroluję stan naszego serca, oraz doradzi, w jaki sposób o nie zadbać. W przypadku wizyty u kardiologa niezbędne może okazać się badanie metodą EKG, czyli elektrokardiografia. Przed badaniem należny wstrzymać się od palenia papierosów i pica kawy, gdyż używki te wypływają na rytm pracy serca i podnoszą ciśnienie. Przebieg tego badania jest całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny; nie zajmuję on także zbyt wiele czasu. Ponieważ serce jest jednym z najważniejszych narządów, warto odpowiednio o nie zadbać i badać jego stan w miarę regularnie.